Kolagén

Tajomstvo svižného vzhľadu je ukryté v dokonalom vytvorení kolagénu. Najlepšie takého, ktorý si vytvorí vaše telo samo. Pre tieto účely bola vyvinutá nová metóda využívajúca technológiu svetelného žiarenia 633 nm. Technológiu objavili vedci z NASA a používa sa na urýchlenie liečenia rán a regeneráciu pokožky pri kozmických letoch. Princíp spočíva v tom, že špeciálne žiariče stimulujú organismus k tvorbe vlastného kolagenu. To umožnuje mnohonásobne zlepšit jeho účinnosť aj v hlbokých vrstvách pokožky.


Čo je KOLAGÉN ?

Kolagén je väzivový glykoprotein, je hlavnou súčasťou tkanivového pojiva. Dodává pokožke pevnosť a elasticitu. Pri postupnom starnutí se rozpustný kolagén mení na nerozpustný. Kolagén degeneruje a jeho schopnost viazať vodu prudko klesá.
Slovo kolagén pochádza z gréckeho jazyka:
cola - lepidlo a genno - rodiť. „Lepidlorodný“ - táto definícia charakterizuje v plnej miere funkciu kolagénu. Je to bielkovina, ktorá „lepí“, „spája“ bunkové prvky, formuje z nich tkanivá i orgány.
Vyskytuje sa vo všetkých orgánoch, slúži ako látka spájajúca bunky. Kolagénové vlákna sú vbudované v prvky orgánov a tvoria komplikovanú štruktúru blán orgánov, takých ako sú napr.: pohrudnica, pobrušnica, osrdcovník, ako aj takých orgánov ako sú: srdce, obličky, pľúca, pečeň, cievky, kostí, oči a samozrejme koža.
Kolagén je najdôležitejšou bielkovinou v organizme, pretože tvorí 30 % celkovej hmoty ľudských bielkovín a 70% hmoty bielkovín kože.
U žien po 25 rokoch veku sa tvorba kolagénu začne znižovat a vo vyššom veku se postupne zastaví. Tým Váš organizmus stráca schopnosť regenerácie prirodzeného kolagénu. Vznikajú vrásky, celulitída, suchá pokožka, strácanie lesku nechtov a vlasov, začína sa neodvratný proces starnutia. Môžete ho ale spomaliť, zadržať a dokonca odvrátiť!Účinky kolagénu:
* priama, veľmi intenzívna hlboká hydratácia pleti a pokožky, ztrata pocitu vysušenej kože
* zvýšenie elasticity a pevnosti a pružnosti pokožky
* vyhladenie drobných vrások a redukcia hlbokých vrások
* spomalenie procesu starnutia pokožky
* hlboká hydratácia tkaniva
* hodvábny vzhľad pokožky
* liečivý a regeneračný účinok na opálenú, nebo slnkom spálenú pokožku
* okamžitý efekt
* urýchlenie hojenia rán, hlavne pooperačných
* vysoko účinný proti celulitíde, rozšíreným cievkam a striám.
* odstránenie zmien pokožky spôsobených alergiou
* nevyvolává alergické príznaky - nieje parfemovaný
* regeneruje nechty a vlasy, vlasovú pokožku
* nezpôsobuje alergiu

Pre koho je kolagén určený?
Kolagén je určený pre každý druh pokožky, vrátane veľmi citlivej pleti.
Kolagen se zvlášť doporučuje pre prirodzene zostarnutú alebo predčasne zničenú pokožku. Je tiež vysoko účinný v odstraňovaní a prevencii kožných problémov, ako sú celulitída, akné, jazvy, strie, vredy, ekzémy, nadmerne suchá kože, znamienka, starecké škvrny, rozšírené vlásočnice. V prípade poškodena pokožky urýchluje jej hojenie (pooperačné rany), odstraňuje zmeny pokožky zpôsobenej alergiou.

Nespôsobuje alergiu !
Tradičná ochrana pokožky pomocou běžných kozmetických prípravkov je samozrejme dôležitá. Tieto prípravky však pôsobia iba na vonkajšiu vrstvu pokožky a častokrát vyvolávajú nežiadúce alergické reakcie. Nemôžu preniknúť do najhlbších vrstiev a tak kožu účinne regenerovať. Preto, aby došlo k účinnej regenerácii, je nutné zasiahnuť práve jej spodné vrstvy. Sú vyvinuté špeciálne prípravky, ktoré dosiahnu aj spodnejších vrstiev. Avšak najvhodnejšie je keď si telo vytvorí kolagén samo. Využíváním prístrojov v kozmetickej praxi,sa kolagen dostane do hlbších vrstiev pokožky a tím se zvyšuje jeho účinok.Špeciálne kolagénové trubice doporučujeme hlavne do horizontálnych solári, kde je lepšia možnosť aplikácii tejto metódy.

© 2024 HOLLANDIMPEX Slovakia s.r.o. Štefánikova 46 Nitra.
Cookies uľahčujú poskytovanie našich služieb. Používaním našich služieb súhlasíte, že používame súbory cookie.
Ok